preskoči na sadržaj

Osnovna škola Split 3

Login
Školska marenda
2.a/b produženi boravak

Otkrivamo svijet likovnih umjetnika (slikamo kao Paul Klee, letter art)

Maškare

Pano 1.e

 

 

Vodič za djecu i roditelje - kako postaviti privatnosti i sigurnost na društvenim mrežama Instagram, TikTok, YouTube i Facebook.

Sigurni internet

 

CI Splitsko-dalmatinske županije

Popis udžbenika
Projekti

Školski list

 

broj 14broj 13broj 12broj 11broj 10

Zaštita djece na internetu

BROŠURA

Djeca i mediji

Dobro je znati

Brošura za roditelje „Intervju s roditeljima-odgovori koje je dobro znati“

Kako zaštititi dijete u svijetu interneta, mrežnih tehnologija i mobilnih telefona

 

DAN ŠKOLE

Fotogalerija
Razno
 

Prijavi sadržaj na internetu za koji sumnjaš da je nezakonit i odnosi se na različite oblike iskorištavanja ili zlostavljanja djece.

ZA RODITELJE

FORMULAR UPISNICE I ISPISNICE IZ ŠKOLE

Brojač posjeta
Ispis statistike od 24. 8. 2014.

Ukupno: 857831
Ovaj tjedan: 834
Danas: 34

Jelovnik je podložan izmjenama tijekom školske godine, a u skladu s postojećim potrebama djece te savjetima kuhara/ica, učitelja/ ica i ravnatelja. Odluku o mogućim izmjenama donosi ravnatelj. Količine predviđene jelovnikom su okvirne i djeca imaju pravo, po potrebi, uzeti više od jedne porcije hrane. Škola također zadržava i pravo izmjene jelovnika u slučaju nemogućnosti osiguranja predviđenih namirnica.

Kalendar nastave

Kalendar šk. godine 2023./ 2024.

 
RSS Reader
Raspored zvona

JUTRO
1. 8.00 - 8.45 
2. 8.50 - 9.35 
3. 9.40 – 10.25 
ODMOR 10.25 - 10.40
4. 10.45 - 11.30
5. 11.35 - 12.20 
6. 12.25 - 13.10 
 
POSLIJE PODNE
1. 14.00 – 14.45
2. 14.50 – 15.35 
3. 15.40 – 16.25
ODMOR 16.25 - 16.45
4. 16.45 – 17.30
5. 17.35 – 18.20
6. 18.25 – 19.10
 
Vijesti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
INTERVJU S UČITELJICOM ANDREOM PETROVIĆ VIDOVIĆ
Autor: Mila Ozretić, 24. 5. 2015.

Ove godine na Dan škole uz brojne sportske aktivnosti, priredbu, prodajnu izložbu, u učionicama engleskoga jezika i informatičkoj učionici osmišljen je i Projektni dan. Održane su razne radionice pa se svatko mogao u nečemu pronaći i pripomoći. Imala sam priliku saznati nešto više o našoj Eko školi. U tome mi je pomogla profesorica Andrea Petrović Vidović koja je strpljivo odgovorila na sva moja pitanja i otkrila mi kako su nastajale ideje za ovaj događaj.


Možete li nam  objasniti što to znači biti Eko škola i zašto se baš naša škola upustila u eko putovanje?
Biti Eko škola znači brinuti se o okolišu i boriti se za ekologiju. Upustili smo se u eko putovanje jer smo shvatili da je danas ekologija jako važna, ako sami ne krenemo u borbu za čist okoliš i zrak, nakon nekog vremena će sve postati zagađeno. Smatramo da svaka osnovna škola, od onih nižih razreda pa do onih viših, treba učiti i sudjelovati u programima Eko škole.


Sudjeluju li i učenici? Kako?
Učenici sudjeluju,  dakako. Na način da svaki razred od prvog do osmog ima svoju Eko patrolu koja se brine prvenstveno o lončanicama koje se nalaze u njihovim razredima, zatim sudjeluju i u čišćenju: zelenoj i plavoj čistki- koju smo  osmislili  u travnju. Škola ima kompostište u koje Eko patrola jedanput ili dvaput tjedno baca hranu iz kuhinje gdje se  dalje razgrađuje. Uključili smo se i u Eko paket pa prikupljamo  tetrapak,  a Eko patrola je zadužena za njegovo odlaganje.


Što je to Eko kutak? Tko je nagrađen za najbolji?
Svaki razred mora imati svoj Eko kutak,  a ove godine smo odlučili da bude nekakva zajednička tema. Svaki razred je izabrao neku životinju koja je zaštićena ili ugrožena na području Republike Hrvatske. Nakon što je Eko kutak napravljen,  fotografirali sam ih te smo odlučili da će učenici nižih razreda izabrati čiji je Eko kutak viših razreda najbolji i obrnuto.  Najbolji Eko kutak viših razreda je dodijeljen Vuku, a izradio ga je 8.a, a najbolji Eko kutak nižih razreda je Vjeverica koju je izradio 2. d.
Što smo morali ispuniti da bismo došli do statusa Eko škole?  Što je to Eko paket?
Status Eko škole dobili smo 2012.godine. Što znači da moramo svake godine iz mjeseca u mjesec  potvrđivati taj status na način da se brinemo o okolišu, čistoći učionica, da imamo svoje Eko kutke, da imamo Eko patrolu koja se brine da redovito objavljujemo sve na stranici naše škole,da surađujemo s lokalnom zajednicom. Npr. ove godine su „Parkovi  i nasadi“ donirali stablo rogača koje su prvaši posadili i nadamo se da će to postati tradicija. Tako su nam branitelji iz ovog kvarta pomogli obrezati masline. To smo sve morali ispuniti da bismo  došli do statusa Eko škole. Ove godine nam je i dalje   naglasak na otpadu tj. na odvajanju i prikupljanju otpada tako da smo se iz tog razloga i priključili u ovaj Eko paket pa prikupljamo tetrapak da sva djeca koja piju sokove iz tetrapaka mogu to odložiti u posebne kutije koje se nakon toga odvajaju u poseban kontejner.


Tko je najzaslužniji za zelenu zastavicu? 
Možemo posebno zahvaliti učiteljicama Danijeli Ohnjec, Ljiljani Sarić i Mirjani Dedić.  Nažalost, učiteljica Danijela Ohnjec više ne radi u našoj školi. One su zaslužne za sve jer su one te koje su napravile cijeli program. Svake godine Eko škola mora imati svoj plan i program koji prosljeđuje u udrugu „Lijepa Naša“ i onda im moramo svako toliko slati dokaze da taj plan i program ispunjavamo. 


Sudjeluju li i najmlađi? Kako?
Svi razredi sudjeluju. Najmlađi su sudjelovali u oslikavanju lončanica,sadnji biljaka,a najviše sudjeluju tako što odlažu tetrapake u specijalne kutije. Sudjeluju tako što zalijevaju cvijeće u svojim razredima i   inače se brinu o okolišu. 


Koja je razlika između zelene i plave čistke?
Razlika između zelene čistke i plave čistke je u tome što kod plave čistke se čiste plaže ili podmorje, a kod zelene čistke se čisti okoliš oko nekih institucija, škola, parkova i slično. Mi smo čistili okoliš naše škole, a za plavu čistku smo čistili dio plaže Žnjan kod potočića.


Trude li se svi?
Svi se trude i učitelji i učenici.


Što je zapravo  Eko odbor? 
Eko odbor je sastavljen od  učitelja, eko kordinatora, nekoliko učenika i predstavnika lokalne zajednice.  Ponekad se sastajemo kako bismo vidjeli što imamo sljedeće u planu, što moramo napraviti i poboljšati. 


Što znači biti kordinator u Eko odboru?
Kordinator znači upravljati svim učiteljima i učenicima u tim  projektima koje smo uspostavili, što znači da sam ja nekakva spona da to sve prođe glatko i da pomognem učiteljima koji su u Eko odboru i koji sudjeluju koliko  mogu. 

 

Što nam je potrebno da zadržimo status Eko škole?
Da ispunjavamo i dalje sve uvjete koje smo prezentirali u planu i programu, potrebno je svake godine nešto promijeniti, nešto novo uvesti, uključivati se u nekakve nove projekte, održavati školu i okoliš čistim, zajedno surađivati.


Zanimljiv je i projekt za Dan škole?
Projektni dan sačinjavaju tri radionice:
Prva radionica će biti vezana za zaštićene životinje pa ćemo imati tri prezentacije. Za ovu radionicu zadužena je nastavnica Belinda Buzov.
Druga radionica će biti izrada nakita od DE otpada za koju je zadužena nastavnica Mila Ozretić.
Treća radionica će biti zadužena za izradu kućica za ptice od tetrapaka te će se oslikavati još jedna drvena kućica. Za ovu radionicu je zadužena nastavnica Mirjana Dedić.
Moramo se pohvaliti da smo se natjecali u Eko kvizu s prezentacijom Eko  É u travnju te osvojili 4. mjesto u  državi. Tu prezentaciju ćete isto moći pogledati na jednoj od radionica.

Ivana Šimundić, 7. a
Mateo Čaljkušić, 7.a

 





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju